Pola Chwały

Otwarte spotkania z historią

Rekonstrukcje

Rekonstrukcje

Jak co roku na zakończenie lata, odbywa się w Niepołomicach wielka impreza historyczna. Nasza wypożyczalnia zapewnia kostiumy i stroje dla publiczności obserwującej rekonstrukcje wydarzeń historycznych. Udostępniamy przebrania, nie tylko dworskie, ale wojenne i rycerskie oraz mieszczańskie i chłopskie, by w ten sposób ukazać wszystkim chętnym, czar minionej epoki i w pewnym sensie przenieść się w czasie.

Szkoły i grupy rekonstrukcyjne korzystają z naszych strojów na Wielkich Balach u Arcyksięcia oraz w całonocnych grach fabularnych w formacie LARP

Od ponad 10 lat w naszej Wypożyczalni Strojów Kraków obserwujemy jak znaczący wpływ w budowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich, ma strój na imprezie okolicznościowej lub evencie. Niecodzienny ubiór pozwala spojrzeć na siebie z dystansem, co tworzy w dalszej perspektywie dobre wspomnienia i wpływa na przyjacielskie stosunki społeczne, przekładając się w przypadku firm, na wydajność pracowników. Pragniemy w naszych grach fabularnych doprowadzić uczestników do doświadczenia wartości nieprzemijających, jakie niesie ze sobą historia minionych pokoleń.