Orszak Trzech Króli

Kostiumy na święcie Objawienia Pańskiego

Jeden z Trzech Króli

Jeden z Trzech Króli

Każdego roku w dniu 6 stycznia, w większości miast Polski, odbywają się Jasełka uliczne na skalę narodową. Nasza wypożyczalnia strojów i kostiumów przygotowała peleryny dla grup dzieci z krakowskiego Stowarzyszenia Sternik oraz oddaje co roku swoje kostiumy i rekwizyty na potrzeby tego przedsięwzięcia dla Królów i świty dworskiej, aby w ten sposób oddać także hołd Jezusowi Malusieńkiemu, poprzez owoc pracy rąk ludzkich, w symbolicznym geście jedności, na Rynku Głównym w Krakowie.

Dziękujemy organizatorom krakowskiego Orszaku Trzech Króli za zdjęcia kostiumów, które udostępniamy na jasełka podczas uroczystości Objawienia Pańskiego. Nasze stroje do przedstawień ulicznych spełniają również funkcję łatwości założenia na ciepłe ubranie w trudnych warunkach plenerowych. Kostiumy Królów szczególnie strojne, dobierane są pieczołowicie przez aktorów na wiele dni przed imprezą w Kostiumowni, czyli magazynie kostiumów przy ul Kremerowskiej 7 w Krakowie.

Tworząc kreacje w naszej wypożyczalni strojów i kostiumów, wychodzimy na przeciw zaangażowania ludzi z pasją, znających i kultywujących tradycje i obrzędy o charakterze edukacyjnym i kulturowym. Dzięki naszym kostiumom przywracamy tradycje w obchodach uroczystości religijnych, misteriach teatrów religijnych i ulicznych oraz w produkcjach filmowych. Obsługujemy aktorów uczestniczących w Jasełkach, misteriach Pasji Wielkanocnej i Holly Wins - Święty Zwycięża, w wielu parafiach i kościołach w Polsce.

strój Jezusa ze świecą

strój dziecięcy apostoła

Kosynier

Strój Ecce Homo